Ratownicy TOPR sprowadzili ubiegłej nocy dwójkę turystów z Łotwy, którzy utknęli na Orlej Perci, w rejonie Żlebu Kulczyńskiego - poinformowało w mediach społecznościowych Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR).

O swoich kłopotach łotewscy turyści zawiadomili centralę TOPR we wtorek po zmroku. Nie mieli ze sobą latarek i źle zaplanowali wyprawę

Na pomoc poszkodowanym wyruszyło sześciu ratowników, którzy ubiegłej nocy, o 2., bezpiecznie sprowadzili ich do Zakopanego.

W wyniku nieznajomości terenu i błędnego planowania, utknęli na Orlej Perci w rejonie Żlebu Kulczyńskiego. Ratownicy TOPR, po dotarciu na miejsce i ogrzaniu potrzebujących pomocy, sprowadzili ich bezpiecznie na Halę Gąsienicową i dalej samochodem terenowym zwieźli do Zakopanego - poinformowali tatrzańscy ratownicy w mediach społecznościowych.

TOPR-owcy apelują, aby odpowiednio planować górskie wycieczki i pamiętać, że dzień jest coraz krótszy. Zmrok zapada już około godz. 18, dlatego trzeba mieć w plecaku latarkę i ciepłą odzież.