Tragedia na Dolnym Śląsku. Trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 8 koło Łagiewnik. Wśród ofiar jest 7-letnie dziecko.

Do tragedii doszło na dk nr 8 około godziny 14 w miejscowości Łagiewniki (pow. dzierżoniowski, woj. dolnośląskie), na ul. Wrocławskiej.

Wśród ofiar jest 7-letni chłopczyk

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód osobowy najpierw zderzył się z jedną ciężarówką, a później uderzył w kolejną. Oba auta wpadły do rowu.

Jak podał portal doba.pl, cytując asp. Pawła Matuszewskiego z PSP Dzierżoniów, "w samochodzie przebywały trzy osoby bez oznak życia". "Strażacy wydostali je za pomocą narzędzi hydraulicznych" - informuje portal.

Trzy osoby podróżujące pojazdem osobowym zginęły na miejscu.

Jak przekazał w rozmowie z RMF FM oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie nadkom. Marcin Ząbek, w wypadku zginęła 30-letnia kobieta, 37-letni mężczyzna i 7-letni chłopiec.

Utrudnienia potrwają do godzin nocnych

Trasa Wrocław-Kłodzko jest w miejscu wypadku zablokowana. Policja już po południu wyznaczyła objazd - przed Cieszycami trzeba skręcić w lewo na Oławę i dotrzeć drogą wojewódzką nr 395 do drogi krajowej nr 8.

Dyżurna dolnośląskiego oddziału GDDKiA Paulina Klamczyńska poinformowała PAP wieczorem, że w miejscu wypadku wciąż pracuje policja i prokurator. Sprowadzono podnośniki, które będą wyciągać ciężarówki z rowu - potrwa to prawdopodobnie kilka godzin.