​Łukasz Poręba został piłkarzem RC Lens. 22-letni były zawodnik KGHM Zagłębia Lubin podpisał z klubem z Francji pięcioletni kontrakt. Piłkarzami żółto-czerwonych są także m.in. Przemysław Frankowski i Adam Buksa.

Już w trakcie rundy wiosennej Ekstraklasy pojawiły się nieoficjalne informacje, że Poręba, który nie przedłużył wygasającej umowy z Zagłębiem, przeniesie się do Lens. W piątek oficjalnie został zawodnikiem klubu z Francji.

Poręba jest wychowankiem zespołu z Lubina. W Ekstraklasie zadebiutował we wrześniu 2018 roku, a od kolejnych rozgrywek był już mocnym punktem Miedziowych. W ostatnim sezonie rozegrał 29 meczów w Ekstraklasie, w których zdobył jednego gola. Na swoim koncie ma również występy w młodzieżowych reprezentacjach.

Poręba jest drugim Polakiem, który w przerwie między sezonami dołączył do Lens. Na początku czerwca kontrakt z siódmym zespołem Ligue 1 podpisał Buksa, który w przeszłości też bronił barw Zagłębia. Tym samym w ekipie żółto-czerwonych jest już trzech Polaków, bo od roku gra tam Frankowski.

W przeszłości w Lens występowali m.in. Jacek Bąk, Eugeniusz Faber oraz Mirosław Tłokiński.