Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i urzędnikami przeprowadzili w nocy z piątku na sobotę 49 kontroli przewozu osób. Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, Kontrole zakończyły się m.in. mandatami i wnioskami do sądu. Jedna osoba została zatrzymana.

Komenda Stołeczna Policji poinformowała na Twitterze o kolejnych kontrolach przewozu osób, które prowadzone były w nocy z piątku na sobotę w kilku punktach w Warszawie. W działaniach obok policjantów i ekspertów z laboratorium kryminalistycznego uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej i stołeczni urzędnicy. Policjanci sprawdzali m.in. legalność dokumentów.

Łącznie przeprowadzono 49 szczegółowych kontroli osób i pojazdów. Jedną osobę zatrzymano za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Odholowano dwa pojazdy. Nałożono mandaty kredytowane i gotówkowe. Skierowane zostaną również wnioski do sądu i ITD - przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Jak poinformowano, kontrole prowadzone były przez kilka godzin w różnych punktach Warszawy. Najwięcej działań przeprowadzono przy klubach nocnych.

Kontrole przewozu osób odbywają się cyklicznie i są odpowiedzią na pojawiające się w całym kraju sygnały dotyczące m.in. gwałtów i innych przestępstw na tle seksualnym w przewozach na aplikacje.