W Warszawie doszło do awarii metra, a konkretnie urządzeń sterowania ruchem pociągów na pierwszej linii. Kursują one obecnie na skróconych trasach: Kabaty-Politechnika i Młociny-Pl. Wilsona. W związku z awarią z ruchu wyłączone zostały stacje: Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał i Dworzec Gdański. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. O szczegółach informuje reporter RMF Maxx, Przemysław Mzyk.

Z uwagi na awarię urządzeń sterowania ruchem pociągów na pierwszej linii - ze stacji Ratusz Arsenał - musieliśmy wyłączyć napięcie na odcinku centralnym pierwszej linii metra. Pociągi w tej chwili jeżdżą w dwóch pętlach: pierwsza jest od stacji "Kabaty" do stacji "Politechnika"; druga jest krótsza - obowiązująca na północnym odcinku - od stacji "Plac Wilson" do stacji "Młociny" - mówi rzeczniczka metra, Anna Bartoń, reporterowi RMF Maxx, Przemysławowi Mzykowi. 

"Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa - Za metro - kursująca na trasie: Metro Politechnika-Pl. Wilsona. Autobusy zatrzymują się na przystankach zlokalizowanych w pobliżu stacji metra" - podał Zarząd Transportu Miejskiego.

Nie wiadomo na razie, ile konkretnie potrwa usunięcie awarii.