Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w strefie brzegowej i nadmorskich powiatach województwa pomorskiego. Chodzi o powiaty: pucki, wejherowski, lęborski i słupski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w strefie brzegowej i nadmorskich powiatach województwa pomorskiego. Alert dotyczy powiatów: puckiego, wejherowskiego, lęborskiego i słupskiego. 

Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego-zachodu. 

Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią na wybrzeżu. Ostrzeżenie obowiązuje w sobotę od godz. 10.00 do 19.00

Jaka pogoda w sobotę w Polsce?

W sobotę czeka nas dużo słońca na przeważającym obszarze kraju. Przelotny, słaby deszcz możliwy jest przede wszystkim na północno-wschodniej części Polski - poinformował  Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Najchłodniej będzie nad samym morzem i na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Na Pojezierzu Pomorskim 18-19 stopni, w centrum około 20, a na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim od 22 do 23 stopni.