Najpierw polewali mężczyznę strumieniem wody z myjki ciśnieniowej, potem z łyżki koparki wylali na niego fekalia. Nagrali film i zamieścili go w sieci. Policjanci z Kościerzyny zatrzymali 34-latka i 36-latka, podejrzanych o fizycznie i psychicznie znęcanie się nad pracownikiem.

Sprawcami są pracodawca i inny pracownik - "prawa ręka szefa". Poszkodowany to 42-letni pracownik firmy.

Mężczyzna nie zgłosił się na policję, to funkcjonariusze z posterunku w Liniewie zobaczyli na jednym z portali internetowych film dokumentujący - jak mówią - szokujące zachowania.      

Ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, by ustalić sprawców - powiedział RMF24 oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie asp. szt. Piotr Kwidziński.

Policjanci ustalili, że film został nagrany w maju 2022 r. na terenie jednego zakładów. Widać na nim, jak sprawcy myjką ciśnieniową oblewają mężczyznę wodą, a potem z łyżki koparki wylewają na niego fekalia. Sytuacja wydawała się sprawcom zabawna, bo podczas kręcenia filmu się śmiali.    

Zatrzymani 34-latek i 36-latek usłyszeli zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się. Grozi im do 5 lat pozbawiania wolności. Według prowadzących śledztwo sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty. Zostali objęci dozorem i mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.