Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci z Chociwla w Zachodniopomorskiem. Kompletnie pijany mężczyzna jechał do komendy policji w Stargardzie, aby podpisać tam listę dozorowanych osób. Teraz 49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego dozór policyjny może zmienić na 2 lata w więzieniu.

Funkcjonariusze z posterunku policji w Chociwlu zatrzymali w miejscowości Stara Dąbrowa do kontroli kierowcę renault. Sposób jego jazdy wzbudził zastrzeżenia funkcjonariuszy. 

Już podczas wymiany pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były zasadne. Badanie kierowcy wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 

Jak się okazało, 49-latek jechał do stargardzkiej komendy podpisać listę dozorowanych przez policje osób. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował. Został zatrzymany.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 49-latkowi grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny.