​Policjanci z Koszalina zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Chodź mężczyzna był poszukiwany od dłuższego czasu, to nie próżnował. Jak się okazało, na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni 35-latek dokonał szeregu kradzieży - głównie dokumentów, gotówki oraz telefonów komórkowych. Grasował na terenie ogrodów działkowych.

Policjanci z koszalińskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o kradzieży dokumentów, portfeli, kart bankomatowych, gotówki oraz telefonów. Najczęściej dochodziło do tego na terenie ogrodów działkowych.

Jak dochodziło do kradzieży?

Gdy pokrzywdzeni byli zajęci pracą na działce, sprawca zabierał pozostawione bez nadzoru mienie. Kryminalni ustalili, że mężczyzna dokonywał płatności kartami bankomatowymi oraz podejmował próbę wypłacenia niewielkich kwot gotówki. Mężczyzna działał nie tylko na terenie powiatu koszalińskiego.

Sprawca został zatrzymany, był nim 35-latek z województwa podlaskiego. Mężczyzna miał przy sobie ukradzione telefony oraz część dokumentów.

W trakcie zatrzymania i sprawdzenia, w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna poszukiwany był aż trzema listami gończymi przez Prokuraturę Rejonową we Włodowie, Prokuraturę Rejonową w Zabrzu oraz Sąd Rejonowy w Białymstoku do odbycia kary 7 lat pozbawienia wolności.

Ponad 30 zarzutów dla 35-latka

Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 31 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem i posługiwania się czyimś dokumentem, do których podejrzany się przyznał.

35-latek trafił już go do wskazanego w liście gończym aresztu.