​Kołobrzescy funkcjonariusze zatrzymali 66-latka, który w pasie nadmorskim urządzał nielegalną grę hazardową "w trzy cukierki". Wobec mężczyzny wykonano czynności procesowe i sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci patrolując teren pasa nadmorskiego zatrzymali 66-latka, który urządzał nielegalną grę na Bulwarze Jana Szymańskiego w Kołobrzegu. Mężczyzna został przewieziony do komendy. Zatrzymano także rzeczy, którymi się posługiwał podczas prowadzenia gry.

Zgodnie z art. 128 kodeksu wykroczeń ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową lub użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W związku z wypełnieniem znamion tego czynu policjanci skierowali wniosek o ukaranie mężczyzny do sądu.

Na czym dokładnie polega gra?

Prowadząca ją osoba posługuje się m.in. trzema kartami lub trzema kubkami. Tasując karty lub zmieniając błyskawicznie ustawienie kubków, daje graczowi - po wpłaceniu określonej kwoty - za zadanie wskazanie wygrywającej karty albo kubka skrywającego kulkę lub cukierek. Jednak najczęściej oszust współpracuje ze "wspólnikami". Pozoruje grę, a przypadkowa osoba uwierzyła, że prowadzący jest ogrywany. Kiedy poczuje się zachęcona, aby dołączyć do zabawy - początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna stawiać większe kwoty.

Policjanci ostrzegają turystów!

Jeżeli czujesz się zagrożony, potrzebujesz pomocy, dzwoń na numer 112 i powiadom policjantów. Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną! Przystępując, do gry stracisz pieniądze!