Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym w Daleszewie (woj. zachodniopomorskie). Kierowca samochodu osobowego wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że około 30-letni kierujący osobówką podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym bokiem swojego pojazdu uderzył w jadąc z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy - przekazał w środę rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie mł. asp. Jakub Kuźmowicz.

Jak dodał "kierujący pojazdem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszy ruchu drogowego KPP w Policach. W związku z czym prowadzony był za nim pościg przez funkcjonariuszy z tamtejszej jednostki".

Nieprzytomny kierowca samochodu osobowego został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Szczecinie. Jest w ciężkim stanie z urazem czaszkowym-mózgowym - przekazała PAP rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 31 w miejscowości Daleszewo, na odcinku między Szczecinem a Gryfinem. Jak przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na drodze wprowadzono ruch wahadłowy.

Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń.