Zakończyła się ewakuacja mieszkańców Klinisk Wielkich w Zachodniopomorskiem. Saperzy usunęli niewybuch z czasów drugiej wojny światowej znaleziony przy torach kolejowych.

Bomba lotnicza z okresu drugiej wojny światowej została już usunięta. Niewybuch jest przewożony na poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim. Mieszkańcy mogą wracać do swojego miejsca zamieszkania - poinformowała st. sierż. Natalia Gogosza z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Ruch pociągów na linii Goleniów-Szczecin został przywrócony. Zakończyły się też utrudnienia na drodze S3, która w okolicy Klinisk Wielkich, na czas usuwania niewybuchu, była zablokowana w obu kierunkach.

Poranna ewakuacja

Mieszkańcy Klinisk Wielkich - w związku z akcją saperów - przed godziną 9 musieli opuścić miejscowość. Osoby, które nie miały własnego środka transportu były ewakuowane autobusami podstawionymi przez Gminę Goleniów. Jak informowano wówczas: "Zaleca się wzięcie ze sobą prowiantu".

Obszar rażenia wynosi 1000 m od miejsca, w którym leży niewybuch. Obecnie funkcjonariusze policji, straży pożarnej i straży miejskiej pukają do wszystkich domów i mieszkań, które leżą w obszarze rażenia. Mieszkańcy, do których nie zapuka funkcjonariusz, mogą zostać w domu - przekazał przed akcją urząd gminy Goleniów.

Ruch pociągów i trasa S3

Po godz. 9 został wstrzymany ruch pociągów na linii między Goleniowem a Szczecinem Dąbiem. Przywrócono już kursowanie składów.

Jeden pociąg jadący z Koszalina do Szczecina Głównego około godz. 10 ma się zatrzymać w Goleniowie i tam czekać do zakończenia tej akcji - przekazał przed akcją saperów Bartosz Pietrzykowski z PKP PLK.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informował dziś rano, że w związku z usuwaniem niewybuchu, około godz. 9-10 "może być wstrzymany ruch na drodze S3 w rejonie miejscowości Kliniska Wielkie na południe od Goleniowa". Zakończyły się już utrudnienia w tym rejonie.