​Kierowcy od poniedziałku powinni przygotować się na kolejne utrudnienia na DK9. Trasa zostanie zamknięta na 14 dni między Głogowem Małopolskim a Rzeszowem. Jak z Kolbuszowej będzie można dostać się do stolicy Podkarpacia?

Rozbudowa DK9 na odcinku od zjazdu na autostradę A4 do granic Rzeszowa trwa od ubiegłego roku. Prowadzone prace powodują, że czas przejazdu m.in. z Kolbuszowej do stolicy Podkarpacia, się wydłużył - podaje portal korsokolbuszowskie.pl.

Od poniedziałku (30 stycznia) droga zostanie całkowicie zamknięta. Z wyznaczonych objazdów trzeba będzie korzystać przez dwa tygodnie. Przewidywany termin otwarcia drogi dla ruchu to 13 lutego.

Budowa wiaduktu kolejowego

Powstaje on w Rudnej Małej po lewej stronie drogi krajowej, jadąc w kierunku Rzeszowa. To nim będą w przyszłości przejeżdżać pociągi z Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. W poniedziałek ma rozpocząć się montaż konstrukcji ustroju nośnego wiaduktu. Na czas, kiedy droga będzie zamknięta, wyznaczono objazdy. 

Jak z Kolbuszowej dostaniemy się do Rzeszowa?

Joanna Rarus z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że nie ma możliwości zjazdu z DK9 od strony Kolbuszowej na autostradę A4 (węzeł Rzeszów Północ) i dostanie się w ten sposób do Rzeszowa od strony osiedla Pobitno. 

Trzeba będzie skorzystać z drogi prowadzącej do lotniska w Jasionce (DW 869). Z niej dostaniemy się na drogę ekspresową S19 i dalej drogą wojewódzką (DW 97) do Rzeszowa. 

Wracając ze stolicy Podkarpacia do Kolbuszowej, w Rudnej Małej trzeba będzie wjechać na autostradę A4 (węzeł Rzeszów Północ), dalej drogą S19 i drogą wojewódzką od lotniska, dostaniemy się na DK9.