37-letni Polak, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu za niszczenie mienia, szabrownictwo i wandalizm, wpadł na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce - poinformował PAP rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Piotr Zakielarz.

Jak przypomniał rzecznik BiOSG, czerwona nota Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Tym razem Polaka, którego dane figurowały w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych, zatrzymali funkcjonariusze z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce, na lotnisku.

Mężczyzna podróżował samolotem rejsowym z Dublina do Rzeszowa. Po sprawdzeniu przez mundurowych z SG okazało się, że 37-letni obywatel Polski jest poszukiwany przez polskie organy ścigania za niszczenie mienia, wandalizm i szabrownictwo - wyjawił ppor. Zakielarz.

Dodał, że władze polskie wydały za tym mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu.

Zatrzymany mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności - zaznaczył ppor. Zakielarz.

I wyjaśnił, że mężczyzna ten już został skazany prawomocnym wyrokiem i służby miały go doprowadzić do zakładu karnego, aby odbył karę.

Z danych BiOSG wynika, że od początku tego roku funkcjonariusze tego oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 280 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.