Dziś, uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby Komisariatu Policji II w Rzeszowie. Na ul. Błogosławionej Karoliny, w miejscu, gdzie powstaje nowoczesny obiekt, spotkali się przedstawiciele policji oraz władz. Inwestycja będzie kosztowała 35 mln zł.

Budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie to inwestycja wyczekiwana od wielu lat. "Warunki, w jakich dziś pracują policjanci z komisariatu na Baranówce są bardzo trudne" - piszą na swojej stronie internetowej rzeszowscy policjanci.

W obiekcie brakuje poczekalni, pomieszczeń socjalnych i szatni. W tym samym budynku mieści się także pasaż handlowo-usługowy, z ogólnodostępnym parkingiem, co utrudnia parkowanie pojazdów służbowych.

Gdzie powstanie nowa siedziba policji w Rzeszowie?

Nowy obiekt zostanie wybudowany na działce o powierzchni 0,61 ha przy ul. Błogosławionej Karoliny. Została ona przekazana policjantom przez władze Rzeszowa.

"To duży obiekt, pięciokondygnacyjny, podpiwniczony, jego powierzchnia użytkowa będzie wynosiła blisko 3000 m2, a powierzchnia zabudowy 758 m2. Zostanie wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje. Dokumentację projektową opracowała "S.T.Architekci" sp. z o.o. w Rzeszowie" - informuje policja.

Kosztowna inwestycja

W nowym obiekcie pracować będą funkcjonariusze i pracownicy II Komisariatu Policji, ale też Komisariatu Policji Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie też przeniesiony Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, który w tej chwili zajmuje pomieszczenia w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej. 

W nowym komisariacie pracować będzie około 200 osób.

Na działce powstaną też dwa garaże z pomieszczeniem do mycia samochodów i na agregat prądotwórczy. Utworzony zostanie również parking na 65 miejsc postojowych.

Koszt całej inwestycji to 35 milionów złotych. Ma się ona zakończyć wiosną 2024 r.