W poniedziałek w wieku 81 lat zmarł Czesław Szczepankiewicz - były napastnik Lecha Poznań. O jego śmierci poinformował klub ze stolicy Wielkopolski.

Czesław Szczepankiewicz urodził się 20 grudnia 1941 roku w Poznaniu. W 1960 roku do trafił do Lecha Poznań i spędził w nim osiem lat. W Ekstraklasie w niebiesko-białych barwach rozegrał 35 meczów i strzelił cztery gole. 

Po spadku w 1963 roku Szczepankiewicz był atakującym poznańskiego klubu na drugim (75 spotkań i 19 bramek), a także trzecim piłkarskim froncie. "Piłkarz do oglądania, ruchliwy, świetny technik, prezentował autentyczną smykałkę do gry" - czytamy w encyklopedii piłkarskiej Fuji.

W 1968 roku Czesław Szczepankiewicz na rok przeniósł się do Śląska Wrocław, a potem Hutnika Kraków i Cracovii, w której zakończył karierę w 1975 r. 

Pan Czesław był świetnym piłkarzem, ale także dobrym kolegą. Przez lata regularnie uczestniczył w spotkaniach grupy seniorów Niebiesko-Białej rodziny - mówi cytowany na stronie Lecha Poznań Maciej Markiewicz, były bramkarz, a także historyk klubu.