Strażacy dogaszają pożar odpadów w sortowni śmieci przy ulicy Przemysłowej w Ostródzie w woj. warmińsko-mazurskim. Informację o pożarze strażacy otrzymali około godz. 3.00 od kierowcy przejeżdżającego pobliską drogą ekspresową S7.

Pożar do którego doszło ok. 3.00 w nocy jest już opanowany. Okazało się, że płoną odpady składowane w sortowni zajmującej się recyklingiem.

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce paliła się jedna kwatera z posegregowanymi odpadami, głównie tworzywami sztucznymi. Pożar rozprzestrzenił się na dwie sąsiednie kwatery. Płomienie miały wysokość 6-7 metrów- powiedział PAP st. kpt. Grzegorz Różański z ostródzkiej straży pożarnej.

W jednej z kwater z płonącymi odpadami częściowo zawaliło się zadaszenie ze stalowej konstrukcji. Z terenu firmy wyprowadzono kilka zaparkowanych tam samochodów ciężarowych do przewozu odpadów.

W pożarze nikt nie został poszkodowany. Nie było też konieczności ewakuacji ludzi, sortownia znajduje się w dzielnicy przemysłowej. Na miejscu pracowało 13 zastępów, czyli blisko 80 strażaków PSP i OSP. 

Akcja dogaszania może potrwać jeszcze kilka godzin.