50 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w okolicach miejscowości Kaleje na granicy województw kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego wznowiło dziś poszukiwania balonu, który z kierunku Białorusi przyleciał do Polski. "Apeluję: jeżeli znajdzie się kawałek obiektu, o którym mówimy od trzech dni, to prosimy o kontakt z rzecznikiem Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Również ze mną. Są też telefony dostępne do służb operacyjnych. Prosimy o taką informację, na pewno będziemy ją weryfikować" - powiedział w rozmowie z internetowym Radiem RMF24 mjr Witold Sura, rzecznik prasowy dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Sura poinformował, że żołnierze WOT-u wznowili dziś poszukiwania obiektu przypominającego balon, który nadleciał z kierunku Białorusi. Skierowaliśmy pododdział 50 żołnierzy z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tam nasi żołnierzy będą prowadzić poszukiwania - zaznaczył.

Akcja poszukiwawcza WOT przebiega przede wszystkim w województwie kujawsko-pomorskim. Całą operacją dowodzi Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W jakim rejonie działają, w jakich jeszcze dodatkowych siłach działają w terenie? O to trzeba pytać Dowództwo Operacyjne - zaznaczył.

Rzecznik przekazał, że żołnierze WOT-u nie byli w Szczecinku, gdzie mogły zostać odnalezione szczątki obiektu przypominające balon.

Nie wiadomo, ile może potrwać akcja poszukiwawcza.

Co zrobić jeśli znajdziemy fragmenty balonu?

Sura zaapelował do polskich obywateli, aby w razie odnalezienia szczątków poszukiwanego obiektu skontaktowali się z odpowiednimi służbami. Apeluję: jeżeli znajdzie się kawałek obiektu, o którym mówimy od trzech dni, to prosimy o kontakt z rzecznikiem Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Również ze mną. Są też telefony dostępne do służb operacyjnych. Prosimy o taką informację, na pewno będziemy ją weryfikować - zaznaczył.

Odnalezionego przedmiotu nie należy dotykać. Należy zawiadomić najbliższy posterunek policji, który przyjedzie i zabezpieczy obiekt. Dalsze działania na pewno zostaną przeprowadzone zgodnie z procedurami - zaznaczył.

Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego internetowego Radia RMF24

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24 na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.