W związku z Nocą Kultury dziś od g. 16.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Królewska w Lublinie. Funkcjonowanie komunikacji miejskiej, taxi i dojazd do posesji będzie możliwy dopiero w niedzielę w godzinach wieczornych, a pozostałe pojazdy przejadą ul. Królewską w poniedziałek.

Podczas Nocy Kultury z 3 na 4 czerwca na ulicach, zaułkach i placach w centrum Lublina zaplanowano: wystawy, koncerty, prezentacje instalacji artystycznych, warsztaty. Wstęp  jest bezpłatny. Pełen program wydarzeń znajdziecie

Od 1 czerwca na Starym Mieście obowiązuje dużo nowych rozwiązań w ruchu drogowym, dlatego kierowcy powinni zwracać uwagę na znaki drogowe i nie mogą "jeździć na pamięć".

Wprowadzone rozwiązania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie Bramy Krakowskiej i Deptaka.

W związku z dużym ruchem w okolicy przejść dla pieszych przed Bramą Krakowską oraz w okolicy ul. Bajkowskiego, w czerwcu zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, polegająca na zamknięciu dla ruchu kołowego ul. Królewskiej, na odcinku od ul. Bajkowskiego do końca zatoki postojowej po stronie pl. Katedralnego, z dopuszczeniem przejazdu jedynie pojazdów komunikacji miejskiej.

Takie zmiany będą obowiązywały w weekendy, czyli od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do północy.

Dodatkowo od 1 czerwca wjazd dostawców na teren Deptaka będzie możliwy od północy do 7.00 rano. W związku z tym na ulicach przyległych do ul. Krakowskie Przedmieście (na długości Deptaka), Miasto wyznaczy kolejne miejsca parkingowe na pozostawienie pojazdu.

Zmiany obejmą również pl. Łokietka. W celu wyeliminowania parkowania tam taksówek, szczególnie w godzinach nocnych, pod istniejącym znakiem "zakaz ruchu" zostanie umieszczona treść m.in. dopuszczająca wjazd pojazdów taxi jedynie do wyznaczonego tam postoju. 

Nad ich wprowadzeniem i przestrzeganiem nowych zasad czuwać będą lubelscy policjanci i strażnicy miejscy.