Policjanci z Łęczycy zatrzymali 36-latka i 31-latkę podejrzanych o rozbój. Kobieta korzystając z portalu randkowego umówiła się z mieszkańcem Wielkopolski. Randka w ciemno zakończyła się dla mężczyzny fatalnie: został napadnięty, pobity i okradziony. O popełnienie tych przestępstw oskarżone zostały trzy osoby.

Pod koniec listopada 44-latek postanowił spotkać się z 31-latką z powiatu łęczyckiego w jej mieszkaniu. Po niespełna 30 minutach do pomieszczenia wszedł 36-latek, który pobił mężczyznę, okradł go i pozbawił wolności.

44-latek był więziony we własnym samochodzie. Jego oprawcy, jadąc ulicami Łęczycy, zwolnili na widok radiowozu. Wtedy mężczyzna w czasie jazdy otworzył drzwi, wyskoczył z pojazdu i podbiegł do patrolu policji - relacjonuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy asp. szt. Marius Kowalski.

Funkcjonariusze pojechali za osobówką. Znaleźli ją porzuconą na jednym z łęczyckich parkingów. Okazało się, że oprócz kobiety i 36-latka w przestępczym procederze uczestniczył 38-latek, którego zatrzymano dzień później.

Na początku stycznia w gminie Daszyna dzielnicowi zatrzymali 31-latkę i jej wspólnika.

Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.