Do 10 lat więzienia grozi 33-letniemu mężczyźnie, który został oskarżony o oblanie farbą drzwi biura poselskiego i kilka podpaleń. Mężczyzna został zatrzymany przez policję tuż po tym, gdy podpalił wózek dziecięcy stojący na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w Pabianicach (woj. łódzkie).

Do zdarzenia doszło w piątek, 6 października. 

"Mężczyzna z zasłoniętą twarzą"

W godzinach nocnych dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wyszyńskiego - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach.

Jak podają mundurowi, "na klatce schodowej, gdzie podpalony został wózek dziecięcy, stał mężczyzna z zasłoniętą twarzą". Został on ujęty przez strażakom i przekazany policjantom.

33-latek podpalił także m.in. toaletę przenośną

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 33-letni pabianiczanin jest także podejrzany o inne przestępstwa oraz podpalenia.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie prokuratorskich zarzutów podpalenia wózka na klatce schodowej co spowodowało zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców bloku, podpalenie samochodu renault, pojemników na odpady, toalety przenośnej - podaje policja.

Polał farbą drzwi biura poselskiego

Pabianiccy policjanci ustalili również, że 33-latek jest sprawcą zniszczenia drzwi i witryny okiennej biura poselskiego w centrum miasta. Mężczyzna polał drzwi farbą.

Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie tymczasowym dla sprawcy. 33-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.