Władysław Nowak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Wisły Kraków - poinformował klub w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej. Jego stanowisko tymczasowo zajął Jarosław Królewski, dotychczasowy współwłaściciel.

Krakowski klub dodał, że "trwają prace nad skompletowaniem składu kierowniczego odpowiedzialnego za prowadzenie spółki w poszczególnych obszarach".

Roszada na stanowisku prezesa wiąże się ze zmianami właścicielskimi w Wiśle. Do tej pory Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski posiadali po 26,84 proc. akcji, a Władysław Nowak, Adam Adamczyk i Adam Łanoszka po 3,75 proc.

W środę briefing prasowy zorganizował Jażdżyński, który oświadczył, że kilka dni temu przedstawił pozostałym udziałowcom swoje propozycje zmian w spółce. Klub znajduje się w fatalnej kondycji finansowej.

Według doniesień, Królewski w najbliższych dniach ma przejąć pakiet akcji od Jażdżyńskiego i zostać większościowym udziałowcem (53,68 proc.) krakowskiego klubu.

Nowak przejął obowiązki prezesa 1 sierpnia br., po tym jak do dymisji podał się Dawid Błaszczykowski.

Fatalna sytuacja na każdym froncie

Wisła, która w maju spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej po 26 latach, zmaga się z problemami finansowymi. Dziura budżetowa szacowana jest na 14 milionów złotych.

Nieszczęścia potęguje fatalna postawa drużyny w 1. lidze. Podopieczni Radosława Sobolewskiego zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli.