Hokeiści Rosji awansowali do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju w Soczi. W meczu play off pokonali Norwegię 4:0 (0:0, 2:0, 2:0). W pierwszym spotkaniu tej fazy Słowenia w takim samym stosunku wygrała z Austrią.

Pierwszą bramkę Rosjanie zdobyli dopiero w piątej minucie drugiej tercji, a pod koniec tej części gry podwyższyli prowadzenie. Wynik 2:0 utrzymywał się aż do końcówki meczu, w której Norwegowie wycofali bramkarza Larsa Haugena, wprowadzając dodatkowego napastnika. Zemściło się to na nich, gdyż zawodnicy "Sbornej" przechwycili krążek, a Aleksander Radułow posłał go do siatki. Haugen powrócił między słupki, ale nie obronił strzału Aleksieja Tereszczenki, który przypieczętował zwycięstwo.

W pozostałych meczach play off Szwajcaria zagra z Łotwą, a Czechy ze Słowacją.

Wcześniej bezpośredni awans do ćwierćfinału zapewniły sobie Kanada, USA, Szwecja (zwycięzcy grup) i Finlandia (najlepszy zespół z drugich miejsc).