Trzykrotny medalista olimpijski, rosyjski łyżwiarz figurowy Jewgienij Pluszczenko wygrał walkę o miejsce w reprezentacji Rosji na igrzyska w Soczi. W czwartek znalazł się w składzie zatwierdzonym przez narodowy komitet.

Pluszczenko zaprezentował swoje umiejętności przed specjalną komisją złożoną z działaczy krajowej federacji i trenerów, udowadniając, że to właśnie jemu należy się miejsce w olimpijskiej ekipie na Soczi.

Decyzję federacji zatwierdził zarząd Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Pluszczenko zaprezentował się znacznie lepiej niż w olimpijskim programie w Vancouver. Udowodnił, że to właśnie on, a nie Maksym Kowtun, powinien wystąpić w Soczi - napisał po pokazie dziennikarz gazety "Sport-Express" Oleg Szamonajew.  

Występ 31-letniego Pluszczenki w igrzyskach w Soczi stanął pod znakiem zapytania, po tym jak w mistrzostwach kraju był drugi, za 18-letnim Kowtunem. Ten ostatni w ubiegłotygodniowych mistrzostwach Europy w Budapeszcie zajął dopiero piąte miejsce, a wyprzedzili go także koledzy z reprezentacji, wicemistrz Europy Siergiej Woronow i brązowy medalista Konstantin Mieńszow.