Loty w Oberstdorfie. Mimo fantastycznych wyników w pierwszej serii, tylko jeden polski skoczek stanął na podium podczas konkursu Pucharu Świata w Oberstdorfie. Drugie miejsce w konkursie zajął Dawid Kubacki. Rywalizację wygrał Timi Zajc, a na najniższym stopniu stanął Markus Eisenbichler.

Były szanse na polskie podium, ale fani skoków muszą się zadowolić sukcesem Dawida Kubackiego. Kubacki w drugiej serii osiągnął 218 metrów, co w połączeniu z wynikiem z pierwszej serii dało mu drugie miejsce w konkursie. Czwarte miejsce zajął Piotr Żyła, który w drugiej próbie osiągnął 207, 5 m. Jeszcze gorszy skok w finałowej serii odnotował Kamil Stoch, który ostatecznie zakończył konkurs na 5. miejscu.

Jakub Wolny był 25.

Loty w Oberstdorfie. Udana pierwsza seria

Pierwsza seria zapowiadała, że wyniki naszych skoczków będą bardzo dobre. Podczas pierwszej próby Dawid Kubacki skoczył 221,5 m, Piotr Żyła - 236 m, a Kamil Stoch - 233 m.

Fantastyczny skok Stocha dał mu 1. miejsce, drugi jest Żyła, piąte miejsce zajmuje Kubacki, a ósme Wolny. Ostatni ze skoczków pobił swój rekord życiowy skacząc na odległość 223 m.

Pierwotnie w Oberstdorfie miały się odbyć dwa konkursy. Dodatkowy piątkowy jest efektem odwołanych w grudniu zawodów w Titsee-Neustadt.

To był pierwszy w sezonie 2018/19 konkurs na obiekcie mamucim.