25 złotych kosztować będą najtańsze bilety na hokejowe mistrzostwa świata Dywizji IA, które w kwietniu przyszłego roku rozegrane zostaną w Katowicach. Na konferencji prasowej w stolicy Śląska zaprezentowano dziś również logo turnieju. Jak Wam się podoba?

Bilety są już od 25 złotych. Różna jest ta gradacja, myślę, że każdy coś dla siebie znajdzie - mówił wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mariusz Wołosz. Jestem przekonany, że będziemy mogli liczyć nie tylko na to, że na meczach polskiej reprezentacji będzie komplet, ale na pewno hala będziemy wypełniona w przypadku innych meczów - dodał.

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. 9 listopada, zaraz po weekendzie, w którym kończymy turniej Euro Ice Hockey Challenge, na stronie ebilet.pl ruszamy ze sprzedażą - podał szef hokejowej centrali Dawid Chwałka.

Na konferencji prasowej w Katowicach zaprezentowano również oficjalne logo mistrzostw. Znalazły się w nim dwa kije hokejowe, zaś krążek przybrał postać katowickiego Spodka, który będzie gościł turniejowe spotkania.

Przyszłoroczne MŚ Dywizji IA w Katowicach rozegrane zostaną w dniach 23-29 kwietnia. Przeciwnikami biało-czerwonych będą spadkowicze z Elity - Słowenia i Austria, beniaminek naszej grupy - Korea Południowa oraz zespoły, z którymi Polacy mierzyli się już w czasie tegorocznego turnieju - Włochy i Japonia.

Dawid Chwałka, pytany, kto będzie dla polskich hokeistów najtrudniejszym przeciwnikiem na turnieju, wskazał Słowenię i Austrię. Spadkowicze z Elity zawsze mają chrapkę na szybki powrót na najwyższy poziom światowego hokeja. Ale w przeciwieństwie do MŚ w Krakowie, gdzie był trudny rywal Kazachstan i tak naprawdę Ukraina - z tym wschodnim hokejem zawsze nam się ciężko grało - tutaj wbrew pozorom może być łatwiej. Ale wszystko będzie zależało od przygotowań, od formy - podkreślił.

Szanse sportowe (na awans do Elity - przyp. red.) są zawsze. Słynny trener piłkarski mówił: "Póki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Podobnie jest z krążkiem - zaznaczył. Stabilizacja drużyny na poziomie zaplecza Elity jest najważniejsza. Przyjdzie czas, żeby zaatakować Elitę i zagrać na najwyższym poziomie. Kto wie, ja mam nadzieję, trzymam kciuki, że to będzie już kwiecień 2016 roku - stwierdził.

Katowice wyłożą 3 miliony złotych

Cieszymy się bardzo, że (...) możemy być tym samorządem, który promuje tę dyscyplinę sportu - mówił z kolei na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Katowic Marcin Krupa. Będziemy się starali przeprowadzić akcje promocyjne, by przyciągnąć do Spodka jak największą rzeszę ludzi. Chcielibyśmy, by Spodek był równie pełny jak przy koszykówce czy siatkówce. Mam nadzieję, że nam się to uda. Hokej jest sportem bardzo widowiskowym, bardzo emocjonującym i myślę, że nie braknie nam w Spodku kibiców i - co za tym idzie - wspaniałej zabawy - zaznaczył.

Pytany natomiast o kwestie finansowe, odpowiedział: Przez radę miasta podjęta została uchwała, że przyznajemy na promocję miasta poprzez działania związane z organizacją turnieju 3 miliony złotych. Te 3 miliony złotych zostaną przekazane na organizację turnieju mistrzostw świata Dywizji IA.


Wojtek Marczyk, RMF MAXXX