Kamil Stoch zajął 20. miejsce w konkursie skoków narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Stefan Hula był 22., a Andrzej Stękała uplasował się na 27. pozycji i wywalczył pierwsze punkty PŚ w karierze. Czołowe lokaty zajęli bracia Peter i Domen Prevcowie ze Słowenii.

Skoki narciarskie w Engelbergu /ALEXANDRA WEY /PAP/EPA

W pierwszej próbie Stoch oddał skok na odległość 130,5 m, co dało mu dziewiątą pozycję. W drugiej serii mistrzowi olimpijskiemu z Soczi nie powiodło się - uzyskał dystans o 12,5 m krótszy i spadł o 11 miejsc w klasyfikacji.

Hula miał 125,5 oraz 126,0 m, natomiast debiutujący w PŚ Stękała - 127,0 i 122,0 m.

Prevc, lider klasyfikacji generalnej, w pierwszym skoku pokonał 139,5 m i zdeklasował konkurentów, uzyskując nad drugim Niemcem Richardem Freitagiem blisko 13 punktów przewagi. W drugiej serii miał "tylko" 134,0 m i zgromadził łącznie o 13,6 pkt więcej od swego 16-letniego brata Domena, odnosząc ósme zwycięstwo w karierze. Na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Noriaki Kasai.

Dawid Kubacki (120,0 m), Klemens Murańka (118,0 m) oraz Piotr Żyła (115,5 m) nie awansowali do serii finałowej.