"Już od jakiegoś czasu trwają rozmowy z Węgrami. Połączenie lig jest jedną z opcji" - powiedział RMF FM Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Na ile taki związek z Madziarami jest możliwy?

Jak usłyszeliśmy w naszej hokejowej centrali, Węgrzy chcieliby połączyć ligę MOL z naszymi rozgrywkami. Dla polskiej strony nie jest to jednak wymarzone rozwiązanie, bo węgierskie rozgrywki, w których rywalizują też ekipy z Rumunii i Słowacji, nie należą do najsilniejszych.

Takiego zdania jest Mariusz Czerkawski. Z jednej strony jest to jakaś ekspozycja na zagranicę, a z drugiej te ligi nie są najwyższych lotów. No ale nie spodziewajmy się, że ktoś od razu zaprosi nas do jakiejś superligi - mówi Czerkawski w rozmowie z RMF FM.

Były hokeista dodaje, że PZHL powinien obrać konkretną strategię: Trzeba się zastanowić, czy chcemy stworzyć jedną mocną drużynę, która zagra w lidze EBEL (liga austriacka - red.), czy też celujemy w Ligę Mistrzów, ale wtedy ta ekipa musi rywalizować w naszych rozgrywkach.

W podobnym tonie wypowiadał się prezes PZHL. Dawid Chwałka zapewnił, że rozmowy w tej sprawie jeszcze trochę potrwają i żaden z wariantów nie jest w tym momencie priorytetem. Do zmian zatem na pewno nie dojdzie w najbliższych sezonie.