W niedzielę w samo południe Kamil Stoch i pozostali polscy skoczkowie rozpoczną serię kwalifikacyjną do drugiego konkursu w niemieckim Titisee-Neustadt. Mistrz świata z Val di Fiemme jest już o krok od czołowej dziesiątki PŚ.

Po znakomitym sobotnim występie Stoch awansował na 11. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata i jeśli w niedzielę także ukończy zawody w czołówce, w kolejnych zawodach nie będzie już musiał uczestniczyć w kwalifikacjach.

W sobotę reprezentanci Polski wystąpili w konkursie w komplecie, a pięciu z nich awansowało do finałowej serii. Wszyscy zaprezentowali się dobrze, a skoki Piotra Żyły i Stocha w drugiej serii, które dały im znaczący awans, zapowiadają zwyżkę formy. Za nieudaną drugą próbę będzie chciał się w niedzielę zrehabilitować Maciej Kot. Na jego usprawiedliwienie trzeba jednak dodać, że trafił na bardzo niekorzystne warunki, co znacząco wpłynęło na odległość.   

Wszyscy podopieczni trenera Łukasza Kruczka przed niedzielnym konkursem zapowiadają walkę o czołowe lokaty.

Niedzielna prognoza pogody dla Titisee-Neustadt przewiduje w południe słoneczną aurę, z temperaturą dochodzącą do 5 st. C. Wiatr nie przekroczy 1 m/s, rano można się spodziewać mgieł.

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godzinę 14. 

(jad)