Pięć medali zdobyli dziś polscy sportowcy na Zimowej Uniwersjadzie w Trentino. Złote krążki studenckich igrzysk wywalczyli Adam Cieślar w kombinacji norweskiej i Jan Szymański w łyżwiarstwie szybkim.

Szymański wygrał wyścig na 5000 metrów. Jego czas to 6 minut 32 sekundy i 47 setnych. Drugi w klasyfikacji Rosjanin Seriajew był wolniejszy od Polaka o ponad półtorej sekundy. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden Polak Sebastian Druszkiewicz, który zajął ósme miejsce.

Przed sukcesem Szymańskiego ze srebrnego medalu na łyżwiarskim torze cieszyła się Natalia Czerwonka. Złoto było blisko, ale Bo Reum Kim z Korei Południowej okazała się szybsza od Polki o 14 setnych sekundy.

Na najwyższym stopniu podium stanął dziś również Adam Cieślar, który wygrał rywalizację w kombinacji norweskiej. 20-letni Polak był trzeci po konkursie skoków, ale w biegu na 10 kilometrów zdystansował rywali i na metę wpadł z przewagą ponad 10 sekund nad Niemcem Waselem.

Emocji nie zabrakło dziś także na alpejskim stoku, gdzie Karolina Chrapek wywalczyła brązowy medal w zjeździe. Wygrała Rosjanka Golenkowa, a do mety nie dojechała Maryna Gąsienica-Daniel. Wśród mężczyzn 25. miejsce zajął Adam Chrapek.

Srebrny krążek w biathlonowym biegu na 15 kilometrów wywalczyła Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka nie może być jednak w pełni zadowolona, bo słabo spisała się na strzelnicy. Pudła kosztowały ją pięć karnych minut, przez co straciła szanse na złoto. Monika Hojnisz zajęła w tym biegu szóste miejsce.

W sumie na Zimowej Uniwersjadzie Polacy wywalczyli już sześć krążków. W czwartek brązowy medal w snowboardowym crossie zdobyła Zuzanna Smykała.