Padający od rana śnieg poważnie utrudnił warunki jazdy na drogach województwa śląskiego - alarmują policjanci i służby drogowe. Rano na głównych trasach regionu doszło do kilku wypadków i kolizji; ruch jest spowolniony, miejscami tworzą się korki. Źle jeździ się także po drogach w Małopolsce.

Autostrada A4 z Katowic do Krakowa - jeszcze niedawno czarna - już pokryta jest pośniegowym błotem. Ulice dojazdowe do centrum Katowic są zupełnie białe. Bardzo niebezpiecznie jest na podjazdach, gdzie koła ślizgają się cienkiej, ale natychmiast przymarzającej do jezdni warstwie śniegu. Z tego samego powodu bardzo niebezpieczne stają się zjazdy z głównych tras.

Policjanci apelują o dostosowanie sposobu jazdy i prędkości do panujących warunków. Należy pamiętać zarówno o tym, by zmniejszyć prędkość i nie przesadzać z gazem, jak i o tym, by nie nadużywać hamulca - przypominają. Nadmierna prędkość i nieumiejętne hamowanie to częste przyczyny kolizji i wypadków na śliskiej nawierzchni.

Masz zdjęcia z zaśnieżonej Polski? Nie możesz przejechać zasypaną drogą? Czekamy na sygnał od Ciebie. Pisz na Gorącą Linię RMF FM