Chodźmy Jarosławie na długi, wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, by uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji - napisał na Twitterze były premier Donald Tusk zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji. I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny" - napisał na Twitterze Tusk, były premier i były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

To wprost odniesienie do powtarzanych na każdym wiecu słów Rafała Trzaskowskiego, że Donalda Tuska nie ma już w polskiej polityce i czas na polską politykę bez Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk odszedł z polityki, dziś jest czas na to, żeby z polityki odszedł też Jarosław Kaczyński - mówił w piątek w Zduńskiej Woli kandydat KO na prezydenta.

Z kolei w sobotę w Ostrzeszowie Trzaskowski stwierdził, że "skoro już nie ma na polskiej scenie politycznej Donalda Tuska, to może czas, żeby nie było na niej także Jarosława Kaczyńskiego".

Czas na to, żeby polityką zajęli się ludzie, którzy patrzą w przyszłość. Którzy nie prowadzą tych starych, dawnych sporów. Mam poczucie, jakby Jarosław Kaczyński cały czas stał i próbował fechtować z cieniem. Cały czas szukał wrogów. I pan niestety robi to razem z nim. Trochę jak taki giermek, który chce podać w odpowiednim momencie szablę - mówił Rafał Trzaskowski, zwracając się do Andrzeja Dudy.

Duda nie odpowiada na te zaczepki, nie odpowiada na zarzuty, że jest uzależniony od PiS-u i od Kaczyńskiego.