​Po godz. 15 Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia wspólnie wezmą udział w debacie o ponadpartyjnej prezydenturze. We wtorek Hołownia - który uzyskał trzeci wynik w wyborach - zaapelował do kandydata KO o uwzględnienie w swoim programie kilku punktów.

Jak poinformowały sztaby obu kandydatów na prezydenta, transmisję z rozmowy rozpoczną o godz. 15:15 na swoich profilach na Facebooku.

Rafał Trzaskowski w wyborach prezydenckich zdobył 30,46 proc. głosów, awansując tym samym do II tury. Szymon Hołownia z kolei zajął trzecie miejsce z wynikiem 13,87 proc.

Hołownia we wtorek ogłosił, że nie poprze oficjalnie żadnego z kandydatów na prezydenta, jednak sam zagłosuje przeciwko wizji Andrzeja Dudy.

Ogłosił także, "czteropunktowe minimum bezpartyjnej prezydentury", jakie zamierza przedstawić Rafałowi Trzaskowskiego.

Po pierwsze, trzy weta: weto demokratyczne, weto zielone, weto samorządowe - wymieniał Hołownia. Drugim warunkiem jest zatrudnienie w Kancelarii Prezydenckiej na ważnych stanowiskach czterech pracowników spoza partii politycznych. Trzecim warunkiem jest wniosek do NIK o kontrolę legalności, gospodarności w spółkach - mówił.

Wyjaśnił, że czwartym punktem ma być powołanie rady samorządowej, które będzie doradzało prezydentowi, "by samorząd miał reprezentację". 

Panie Szymonie, we wszystkim się z panem zgadzam i te postulaty będą częścią mojego programu - mówił później Trzaskowski.