Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powtórzył swój apel do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o jak najszybsze ogłoszenie terminu wyborów prezydenckich. Z powodu braku tej daty, ludowcy przesuwają swoją krajową konwencję wyborczą, która miała odbyć się za tydzień w Jasionce koło Rzeszowa.

Władysław Kosiniak-Kamysz, który jest kandydatem PSL w wyborach prezydenckich (na razie formalnie kandydatem na kandydata), spotkał się m.in. z wolontariuszami jego kampanii wyborczej.

Z niecierpliwością czekam na ogłoszenie terminu wyborów przez panią marszałek (Sejmu), niestety zwleka z tym. Ten termin mógł być ogłoszony już od 6 stycznia, a minął styczeń, mamy luty, a dotąd nie ogłosiła (daty wyborów) pani marszałek. Zostało jej sześć dni, więc już pewnie niedługo ogłosi, ale to wszystko opóźnia pewne procesy, włącznie z zawiązaniem komitetu i zgłoszeniem kandydata - powiedział na spotkaniu Kosiniak-Kamysz.

Pani marszałek, proszę jak najszybciej rozpisać te wybory, cały styczeń pani zwlekała, zostało sześć dni, więc naprawdę już nie bawmy się w budowanie tej przewagi dla prezydenta Dudy, żeby on mógł jak najdłużej jeździć jak prezydent, a nie jako kandydat i robić kampanię tak naprawdę, dlatego że dzisiaj to on jest urzędującym prezydentem - dodał lider PSL.

Lider PSL: Staram się być wszędzie w Polsce

Poinformował też, że w związku z taką sytuacją ludowcy zmuszeni są odwołać i przesunąć na późniejszy termin krajową konwencję wyborczą, która była planowana na 8-9 lutego w Jasionce koło Rzeszowa. Mówił, że PSL jest już gotowy z "konwencjami, różnymi wydarzeniami" wyborczymi, a jego kampania ruszy "pełną parą", gdy tylko zostanie ogłoszony termin wyborów.

Lider ludowców powiedział, że jego pomysłem na kampanię będą spotkania nawet w sołectwach. Wieś Brzóski-Gromki niedaleko Wysokiego Mazowieckiego, to niespełna dwadzieścia gospodarstw.

Taką przyjąłem filozofię w tej kampanii, że będę spotykał się od najmniejszej miejscowości, tam gdzie pewnie nie dotrą inni kandydaci, część z nich się skupi pewnie tylko i wyłącznie na dużych miastach, do wszystkich pewnie nie dotrą, ja staram się być wszędzie w Polsce, we wszystkich nie tylko regionach, powiatach, ale w najmniejszych nawet miejscowościach - zapewniał Kosiniak-Kamysz.

Mówił, że "tak postrzega politykę". Jako bezpośredni kontakt, rozmowę, dialog i porozumienie. Rozmowa o problemach tu na miejscu, gdzie te problemy czy różnego rodzaju sprawy, które trzeba rozstrzygnąć, się dzieją - mówił prezes PSL.