"Człowiek powinien być stale gotowy do służby publicznej" - mówi w obszernym wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Jan Duda, ojciec prezydenta-elekta. Liczy na to, że synowi uda się odbudować autorytet klasy politycznej. Twierdzi również, że wśród młodych ludzi wzrasta zainteresowanie wartościami.

Trzeba budować etos polityka, bo to są ludzie, którzy zarządzają naszą przyszłością - podkreśla w wywiadzie dla gazety Jan Duda. "Nasz Dziennik" rozmawiał z nim i matką prezydenta - elekta Janiną Milewską-Duda o tradycjach patriotycznych i wartościach jakie wyznaje ich Rodzina, o młodości i kształtowaniu charakteru syna.

Wśród młodych ludzi jest wzrost zainteresowania wartościami - mówi Jan Duda. Widocznie mają przesyt ideologią "róbta, co chceta", libertynizmem. Trzeba pilnować wartości, opierajmy się na wierze, szukajmy fundamentów, które są sprawdzone - tłumaczy rozmówca "NDz".

Dramatem wśród młodych jest brak pracy. To się musi zmienić. Pogląd, że gospodarkę da się oprzeć na usługach, to złudzenie. Maszynką do robienia pieniędzy są fabryki i wytwórczość. Mamy szansę uzyskać wysoki poziom rozwoju, i są na to pieniądze - ocenia ojciec prezydenta elekta.

(abs)