Rodzina Trumpów przeprowadza się na Florydę - donoszą amerykańskie media. Według źródeł agencji AP, prezydent Donald Trump i jego żona Melania mają opuścić Waszyngton w środę rano, tuż przed ceremonią inauguracji Joe Bidena. Świat obiegły zdjęcia pudeł wynoszonych z Białego Domu.

Syn ustępującego prezydenta USA Donald Trump junior oraz córka szefa państwa Ivanka planują przeprowadzkę z Nowego Jorku na Florydę - podała telewizja ABC. Już wcześniej przeniesienie się na stałe na południe zapowiedział sam prezydent Donald Trump i jego żona Melania.

Według źródeł telewizji, Donald junior i jego partnerka Kimberly Guilfoyle poszukują domu w okolicach Palm Beach, niedaleko posiadłości prezydenta Mar-a-Lago w West Palm Beach. Tymczasem Ivanka Trump i Jared Kushner planują wybudować dom w okolicach Miami na południowym krańcu półwyspu.

Prezydent Trump i jego małżonka mają opuścić Waszyngton w środę rano, tuż przed ceremonią inauguracji Joe Bidena

Próba inauguracji Bidena przełożona ze względów bezpieczeństwa

W niedzielę miała się odbyć próba inauguracji prezydenta elekta USA Joe Bidena. Jednak ze względów bezpieczeństwa została przełożona na poniedziałek.

Po zeszłotygodniowych zamieszkach w Waszyngtonie siły bezpieczeństwa zamknęły teren Kapitolu i oczekuje się, że Gwardia Narodowa wyśle ponad 20 tys. żołnierzy do pomocy w jego ochronie. 

Kongresmeni i najwyżsi rangą urzędnicy resortu bezpieczeństwa krajowego są zaniepokojeni doniesieniami o rosnących zagrożeniach związanych z inauguracją 20 stycznia, a FBI ostrzegło w weekend przed zbrojnymi protestami we wszystkich 50 stanach - podaje Politico.