Ponoć prezydent Ronald Reagan przed podjęciem każdej ważnej decyzji radził się astrologa. A my w dniu wyborów prezydenckich w USA pytamy: co gwiazdy mówią o kandydatach i komu wróżą zwycięstwo? "Moim zdaniem o wyniku będzie decydował wpływ Księżyca. Księżyc jest w politycznej astrologii reprezentowany przez prostych ludzi. Czyli to oni zdecydują" - twierdzi w rozmowie z RMF FM astrolog Małgorzata Wadżet-Gardasiewicz.

Zarówno Hillary Clinton, jak i Donald Trump mają na ten moment bardzo dobre horoskopy. A który kandydat wygra? Moim zdaniem będzie decydował wpływ Księżyca. Księżyc jest w astrologii politycznej reprezentowany przez prostych ludzi. Czyli oni zdecydują - mówi dziennikarce RMF FM astrolog Małgorzata Wadżet-Gardasiewicz. Zaznacza jednak: Nie jesteśmy w stanie - ani astrolog, ani nikt inny - przewidzieć, jak ludzie wybiorą.    

Astrolog podkreśla, że "Donald Trump potrafi lepiej porywać tłumy". Ma w swoim horoskopie Słońce, koniunkcja Uran. To opisuje człowieka, który w ogóle nie patrzy na żadne autorytety. Jest niezależny, wszechstronny, jest showmanem. Trump jest spod znaku Bliźniąt, urodził się podczas zaćmienia Księżyca. A podczas zaćmienia Księżyca rodzą się ludzie charyzmatyczni, ale także budzący trwogę, lęk. Nigdy nie wiadomo, co im przyjdzie do głowy. Astrolog dodaje również: Trump ma wojowniczego Marsa na ascendencie - to mówi o bardzo dużej sile męskiej. Donald Trump nie będzie przebierał w środkach, czyli będzie dążył do tego, aby zdobyć władzę absolutną. 

Co gwiazdy mówią o Hillary Clinton? Ona też jest bardzo silną osobowością. Także posiada Marsa we Lwie, który dąży do władzy. Hillary dodatkowo ma tego Marsa w koniunkcji z Plutonem i w koniunkcji z Saturnem. To oznacza, że ona nie przebiera w środkach, że użyje różnych metod, nawet nie do końca czystych, aby Donald Trump nie wygrał - mówi Małgorzata Wadżet-Gardasiewicz. Podkreśla jednak: Progresywny Księżyc Hillary Clinton jest w koniunkcji z Neptunem. To oznacza, że może to jej działanie nie poskutkować zwycięstwem. I dodaje: Ale Clinton to silna skorpionica. Łatwo pola nie odda. 

Astrolog przyznaje, że  jest jeszcze jeden aspekt, który daje szanse powodzenia Hillary Clinton: Te szanse zwiększa tenże sam Księżyc, ponieważ Księżyc to też są kobiety. W dodatku teraz mamy erę Wodnika, w której mężczyźni przestają dominować.

(mal)