Ostra reakcja byłego szefa sztabu PiS Tomasza Poręby na dzisiejszą wypowiedź Adama Bielana w Rozmowie o 7:00 w RMF FM i Radiu RMF24. „To chyba nie najlepszy czas na twoje kłamliwe, puszczane brudnym tłustym paluchem spiny?” – tymi słowami Poręba zwrócił się na portalu X (dawny Twitter) do Bielana.

Adam Bielan, członek sztabu wyborczego PiS, ocenił w Rozmowie o 7:00 w RMF FM i Radiu RMF24, że po odsunięciu od prac w sztabie wyborczym Tomasza Poręby "widzimy od czerwca nową dynamikę w pracach sztabu i w ogóle w naszej kampanii".

Gość Rozmowy o 7:00 w RMF FM i Radiu RMF24 mówił, że odsunięcie Poręby od prac w sztabie wyborczym było decyzją kierownictwa. Zawsze takie decyzje są bolesne, ale często są konieczne. Najważniejszy jest efekt - dodawał.

W kampanii wyborczej nie ma ocen za styl, liczy się wynik. Mam nadzieję, że ten wynik i głęboko w to wierzę 15 października, w dniu wyborów będzie dla nas korzystny - mówił.

Zorganizowaliśmy dwie potężne konwencje programowe, w których prezentowaliśmy nasze założenia programowe. To nie jest tak, że tylko i wyłącznie straszymy Tuskiem - stwierdził Bielan. I dodał, że "liczy na rozsądek obywateli". Którzy dostrzegą, jaka jest alternatywa. A ta alternatywa jest wielkim zagrożeniem dla naszego kraju, bo tę alternatywą jest premier Donald Tusk, który wielokrotnie oszukał wyborców, złamał swoje obietnice wyborcze, choćby wprowadzając wiek emerytalny na poziomie 67 lat. I jestem przekonany, że zrobi to samo, jeżeli Polacy dadzą mu kolejną szansę - dodał Bielan.

Poręba: Skoncentruj się chłopie

"To chyba nie najlepszy czas na twoje kłamliwe, puszczane brudnym tłustym paluchem spiny? Skoncentruj się chłopie na kampanii, bo już niejedną położyłeś, a po Smoleńsku zostawiłeś PiS. Przypadek? Wątpię. Powiedzieć piąta kolumna to w twoim przypadku, nic nie powiedzieć" - tak Tomasz Poręba zareagował na platformie X na słowa Bielana.

Adam Bielan zareagował na ten wpis. "Trwa najważniejsza kampania od 1989 roku. Moja wypowiedź w RMF nie była atakiem, ale opisem sytuacji. Nerwowość jest zrozumiała, ale to zły doradca w tym ważnym czasie. Proszę o uspokojenie emocji i koncentrację na najważniejszym: na drodze do zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy" - napisał Bielan.

Europoseł Poręba w połowie czerwca złożył dymisję z funkcji szefa sztabu wyborczego PiS.

Poręba, informując o swojej decyzji, dodawał wtedy: "Dziś na tym stanowisku potrzebny jest ktoś z nową emocją i energią. Za którym stanie się murem".