51 procent osób, które mają zamiar głosować w wyborach prezydenckich i mają już swojego kandydata, popiera Bronisława Komorowskiego - wynika z sondażu TNS OBOP. 38 procent głosów uzyskałby Jarosław Kaczyński. TNS OBOP podkreśla jednak, że rozstrzygnięcie wyborów w pierwszej turze nie jest takie pewne, jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość dopuszczalnego błędu statystycznego - który w tym przypadku wynosi ponad 3 procent, jak i niepewne zachowania wyborców niezdecydowanych.

Osoby niezdecydowane stanowią aż 12 procent ogółu tych, którzy zgłaszają zamiar udziału w wyborach. Jeśli wliczymy je do ogółu ankietowanych, to wyniki nie są dla Bronisława Komorowskiego tak optymistyczne: marszałek Sejmu może liczyć na 45 procent poparcia, a Jarosław Kaczyński - 33 procent.

W przypadku drugiej tury wyborów - gdyby do niej doszło i znaleźli się w niej dwaj liderzy rankingów - odsetek niezdecydowanych jest dwukrotnie mniejszy i wynosi 6 procent. Bronisław Komorowski uzyskuje 55 procent poparcia, a Jarosław Kaczyński - 39 procent.