Musimy skończyć raz na zawsze polsko-polską wojnę. Ona nie przyniosła Polsce niczego dobrego. Przyniosła bardzo wiele zła, bardzo wiele nieszczęścia. W wielu miejscach potrzebny jest kompromis - powiedział Jarosław Kaczyński w Zakopanem.

Mamy dzisiaj prawo do marzenia o Polsce zasobnej, silnej, sprawiedliwej, w której jest praca dla każdego, w której każdy czuje się u siebie, z której się nie emigruje. To jest marzenie ludzi, którzy głosują na różne partie - ale to ich łączy - chcą żyć w takiej dumnej, liczącej się w Europie Polsce - mówił J.Kaczyński.

Polsce potrzebny jest wzajemny szacunek uczestników życia publicznego, rozmowa o polskich sprawach - w wielu miejscach potrzebny jest kompromis. (...) To wezwanie kieruję do wszystkich uczestników życia publicznego - zakończmy polsko-polską wojnę - apelował prezes PiS.

Mądra, dobra polityka gospodarcza to jest taka polityka, która jest nastawiona na interesy każdego obywatela, która bierze pod uwagę wszystkich, która nie dzieli ludzi, nie dzieli części Polski na te lepsze i te gorsze - powiedział Kaczyński podkreślając, że polityka gospodarcza powinna uczciwie służyć wszystkim.

Według niego, tylko taka polityka może być skuteczna w ekonomicznym wymiarze.

Nie możemy zostawiać innych, a wspierać drugich. Musimy iść do przodu razem - zaznaczył kandydat na prezydenta.

Ponadto Kaczyński uznał, że polityka gospodarcza nie może być podprządkowana żadnym zamkniętym doktrynom.

Doktrynerstwo kończy się źle, widzimy to dzisiaj na świecie, widzimy to dzisiaj w Europie, żadna doktryna nie jest w stanie oddać bogactwa życia społecznego i ekonomicznego - mówił.

W jego opinii, w prowadzeniu polityki ważne jest doświadczenie i zdrowy rozsądek.

Musimy sprawdzać, jak różne problemy rozwiązywali inni, nie po to, by zawsze powtarzać ich pomysły, bo mamy swoje i jest ich wiele, ale po to, żeby wiedzieć i porównywać, żeby spierać się o to, co jest faktem, co jest empiryczne - powiedział Jarosław Kaczyński.

Chciałbym jeszcze raz podziękować tym, którzy podpisali się pod listami poparcia dla mojej kandydaturą. To dodaje mi siły - powiedział lider PiS.