Pojawiają się kolejne doniesienia o poważnej chorobie nowotworowej Władimira Putina. Ogłosił to szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanow w wywiadzie dla telewizji Sky News. Według Budanowa w Rosji już dokonuje się przewrót, którego celem jest obalenie Putina. Wcześniej brytyjskie media informowały, powołując się na jednego z oligarchów, że rosyjski przywódca cierpi na raka krwi.

Prezydent Rosji Władimir Putin jest poważnie chory na raka - oświadczył Budanow.

Ukraińska agencja UNIAN podkreśla, że chodziły już wcześniej słuchy o raku tarczycy albo raku jamy brzusznej u Putina. Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew także pisał o jego poważnej chorobie nowotworowej.

Budanow: Przełom w drugiej połowie sierpnia

Szef HUR wyraził też przekonanie, że przełom w wojnie na Ukrainie nastąpi w sierpniu i zakończy się ona do końca roku.

Przełom nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Do końca roku zostanie zakończona znaczna część aktywnych działań bojowych. W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie - oznajmił Budanow.

Dodał, że nie jest zdziwiony niepowodzeniami sił rosyjskich w tej wojnie. Wiemy o naszym wrogu wszystko. Znamy jego plany niemal w tej samej chwili, w której powstają - oświadczył szef HUR. Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To orda ludzi z bronią - ocenił.

Sky News przypomina, że Budanow trafnie przewidział termin rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Oligarcha: Putin cierpi na raka krwi

Rewelacje Budanowa to nie pierwsze doniesienia o rzekomo poważnej chorobie Putina. Brytyjskie media informują w piątek, powołując się na kremlowskiego oligarchę, że rosyjski prezydent cierpi na raka krwi.

W rozmowie z brytyjskim biznesmenem oligarcha miał mówić też o chorobie psychicznej prezydenta Rosji. Treść rozmowy został upubliczniona z zachowaniem anonimowości rozmówcy. 

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę nasiliły się informacje na temat poważnej choroby Putina. Oprócz nowotworu, media spekulują o chorobie Parkinsona czy schizofrenii.