Ponad dwie trzecie Kanadyjczyków obejrzało chociaż fragmenty ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich. To rekord w historii tamtejszej telewizji. Ale to nic dziwnego, bo igrzyska w Vancouver - choć się dopiero zaczęły - wyjątkowo przyciągają uwagę. Jak dotąd są to igrzyska pełne emocjonalnych kontrastów.

W polskiej ekipie kontrwersji na szczęście brak - komentuje Kuba Wasiak

Radosna ceremonia otwarcia mieszała się ze smutkiem po śmierci gruzińskiego saneczkarza. Poważnie myślimy o wybudowaniu w jego mieście nowego toru saneczkowego, który będzie nosił jego imię - zapowiedział prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

W Vancouver doszło też do ostrych protestów mieszkańców, którzy uważają, że igrzyska to pieniądze wyrzucone w błoto. Równocześnie kanadyjscy kibice gorąco oklaskiwali reprezentację hokeistek, która rozgromiła drużynę Słowacji aż 18:0.

W polskiej ekipie kontrowersji na razie brak. Sportowców i kibiców nad Wisłą w doskonały nastrój wprawił srebrny medal Adama Małysza.

W Vancouver jest specjalny wysłannik RMF FM Kuba Wasiak. Jego relacji oraz informacji z olimpijskich aren wysłuchacie codziennie w specjalnych Faktach Olimpijskich.

Niesamowity konkurs na średniej skoczni w Whistler. Co prawda Simon Ammann udowodnił, że szwajcarskie zegarki rzadko się psują, ale nasz orzeł z Wisły pokazał, że latać potrafi pisze nasz wysłannik na swoim blogu .