Po udanej sobocie i srebrnym medalu Adama Małysza, dziś uwaga polskich kibiców będzie się skupiała na olimpijskim występie Tomasza Sikory w biathlonowym sprincie na 10 km.

Justyna Kowalczyk, Adam Małysz i Tomasz Sikora - z tej trójki biatlonista jest chyba postacią najmniej znaną. Trudno się dziwić, skoro sami koledzy z drużyny mówią o nim, że jest mało kontrowersyjny i do bólu spokojny. Także na trasie, nawet jeśli ta z powodu deszczu jest w fatalnym stanie: Trasy są bardzo miękkie, grząskie. Bardzo ciężko biegać swoją techniką, bo trzeba się dopasowywać do śladów, które są na trasie. Wolelibyśmy, żeby było bardziej mroźnie - mówi ze spokojem Sikora. Cztery lata temu, niemal na zamknięcie igrzysk w Turynie zdobył srebrny medal. Teraz marzy o powtórce, choć to nie jest najlepszy sezon w jego karierze. Sikora przyznaje, że ma trochę problemów ze strzelaniem, ale wierzy, że dzięki doświadczeniu spokojnie sobie z tym poradzi.

Oprócz Sikory, który wystartuje z numerem 32., w sprincie wystąpi Łukasz Szczurek (57), ale on nie ma realnych szans na wysokie miejsce.

W niedzielę zaprezentuje się jeszcze tylko piątka Polaków. W łyżwiarstwie szybkim na 3000 m będą rywalizowały Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska. Pierwsza z nich pojedzie w pierwszej parze z Koreanką Do-Yeong Park, a druga w piątej także z Koreanką Ju-Youn Lee.

Dwa ostatnie ślizgi czekają saneczkarza Macieja Kurowskiego, który na półmetku konkurencji zajmuje 24. miejsce. Programem krótkim rywalizację w łyżwiarstwie szybkim rozpocznie para sportowa Joanna Sulej i Mateusz Chruściński.

Niedzielne starty Polaków:

finały

20.15-21.25 - biathlon; sprint 10 km M (Whistler/Olympic Park) - Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek

22.00-23.50 - łyżwiarstwo szybkie; 3000 m K (Richmond/Olympic Oval) - Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska

22.00- 1.50 - saneczkarstwo; jedynki M 3. i 4. przejazd (Whistler/Sliding Centre) - Maciej Kurowski

pozostałe

1.30- 4.55 - łyżwiarstwo figurowe; program krótki par sportowych (Vancouver/Pacific Coliseum) - Joanna Sulej i Mateusz Chruściński

Niesamowity konkurs na średniej skoczni w Whistler. Co prawda Simon Ammann udowodnił, że szwajcarskie zegarki rzadko się psują, ale nasz orzeł z Wisły pokazał, że latać potrafi pisze na swoim blogu Kuba Wasiak, specjalny wysłannik RMF FM do Vancouver.

W Vancouver jest specjalny wysłannik RMF FM Kuba Wasiak. Jego relacji oraz informacji z olimpijskich aren wysłuchacie codziennie w specjalnych Faktach Olimpijskich