Nielegalne ugrupowania zbrojne zajęły część wojskowej jednostki sił obrony przeciwlotniczej w Doniecku - poinformował rzecznik ukraińskich sił antyterrorystycznych Ołeksij Dmytraszkiwskyj. "Użyto granatników i moździerzy. (...) W wyniku krótkiego starcia napastnikom udało się pojmać część żołnierzy oraz zająć część terytorium" - relacjonował w rozmowie z gazetą "Ukrainska Prawda".

Dmytraszkiwskyj dodał, że pozostali żołnierze ukraińscy obronili magazyny, stołówkę oraz plac. Powiedział też, że w ręce napastników wpadły dwa samochody ciężarowe.

Na terenie częściowo zajętej jednostki znajduje się system rakietowy Buk, ale - jak uspokoił Dmytraszkiwskyj - nie działa. Te, które działają, są w innym obiektach strategicznych - dodał.

Dmytraszkiwskyj poinformował, że w ciągu ostatniej doby na wschodzie kraju zginęło pięciu żołnierzy ukraińskich , a co najmniej 17 odniosło obrażenia. Zaznaczył, że minionej nocy separatyści, lekceważąc zawieszenie broni, do dziesięciu razy ostrzelali posterunki armii ukraińskiej.