Agnieszka Radwańska rozegra po południu w Stambule swój trzeci i ostatni mecz w Grupie Czerwonej kończącego sezon tenisowy turnieju WTA Championships (pula nagród 6 mln dolarów). Jej rywalką na twardym korcie w Sinan Erdem Arena będzie Niemka Angelique Kerber. Będzie to trzeci pojedynek tych tenisistek w ciągu zaledwie miesiąca.

Bilans ich dotychczasowych spotkań jest korzystny dla krakowianki 5-3, ale na twardej nawierzchni wynosi 3-3. W tym roku - a dokładnie w odstępie zaledwie miesiąca - spotkają się po raz trzeci. We wrześniu w Tokio lepsza była Niemka 6:4, 6:4, a tydzień później w Pekinie Polka 7:6 (9-7), 6:4.

Już w niedzielę po losowaniu grup, jak zobaczyłam, że gram z Angie, to głęboko westchnęłam: "znowu ona", ale cóż można na to poradzić. Dobrze, że sezon się już kończy, bo mogłybyśmy zacząć siebie mieć dość nawzajem - powiedziała z uśmiechem Radwańska.

Krakowianka ma za sobą dwa przegrane pojedynki w Stambule z Czeszką Petrą Kvitovą i Amerykanką Sereną Williams, w których nie zdobyła seta. Natomiast Kerber dotychczas poniosła porażkę z Williams, a jutro zagra jeszcze z Kvitovą.

W pierwszym dzisiejszym meczu w Sinan Erdem Arena spotkają się w Grupie Białej Chinka Na Li i Serbka Jelena Janković. Po nich zagrają Radwańska z Kerber, a dzień zamknie pojedynek Williams z Kvitovą.

(MRod)