Agnieszka Radwańska pokonała Hiszpankę Larę Arruabarrenę 6:0, 6:2 i awansowała do finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Seulu (z pulą nagród 500 tysięcy dolarów). Najwyżej rozstawiona tenisistka nie straciła jeszcze w imprezie seta.

Finałową rywalką Polki będzie Rosjanka Anastazja Pawliuczenkowa (nr 3.), która po dwóch zaciętych setach wygrała z Włoszką Francescą Schiavone 7:6 (13-11), 7:6 (8-6).

Spotkanie 24-letniej krakowianki z młodszą o trzy lata Arruabarreną trwało godzinę i cztery minuty. To był drugi w historii mecz obu tenisistek. Poprzedni również gładko wygrała Radwańska (6:3, 6:1 w 2012 roku).

W imprezie wystartowała też druga Polka - Katarzyna Piter, która razem z Ukrainką Julią Bejgelzimer odpadła w ćwierćfinale debla, natomiast w singlu dotarła do trzeciej i decydującej rundy eliminacji.