Polskie tenisistki remisują 1:1 w barażowym meczu z Belgią w rywalizacji o Fed Cup. Na twardym korcie hali w Koksijde swój pojedynek wygrała Agnieszka Radwańska, ale później porażkę poniosła jej siostra - Urszula. Stawką jest awans do Grupy Światowej II.

Młodsza z sióstr musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej Kirsten Flipkens. 27-letnia tenisistka z Belgii nie oddała Polce seta, wygrywając 6:4, 6:3.

Wcześniej, w meczu otwarcia, Agnieszka poradziła sobie gładko z 19-letnią Alison Van Uytvanck (6:2, 6:4). Było to drugie w karierze zwycięstwo krakowianki nad 19-letnią rywalką.

Jakie spotkania w drugim dniu rywalizacji?

W drugim dniu rywalizacji w Koksijde dojdzie do rewanżowych pojedynków w singlu. Najpierw Agnieszka Radwańska zagra z Flipkens, a następnie Urszula z van Uytvanck.

Na koniec zaplanowany jest jeszcze mecz debli, do którego kapitan Tomasz Wiktorowski zgłosił w losowaniu młodszą z krakowskich sióstr i Alicję Rosolską. Po drugiej stronie siatki staną Ysaline Bonaventure i An-Sophie Mestach.

Przed rozpoczęciem poszczególnych spotkań możliwe są roszady w składach, które muszą być zgłoszone najpóźniej na pół godziny przed startem rywalizacji. Skład Polek uzupełnia Katarzyna Piter (331. na świecie), natomiast strona belgijska zgłosiła do losowania cztery swoje zawodniczki.