Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach w Wimbledonie (pula nagród 22,56 mln funtów). Rozstawiona z numerem czwartym Polka pokonała Francuzkę Mathilde Johansson w dwóch setach - 6:1, 6:3.

Dla polskiej tenisistki to był krótki i niezbyt męczący spacerek. W pierwszej partii Radwańska popełniła tylko 4 niewymuszone błędy, wykorzystała dwa z trzech break pointów i ostatecznie oddała rywalce zaledwie jednego gema.

Drugi set również układał się po myśli Polki. Radwańska szybko przełamała rywalkę, prowadziła grę, ale na zwycięstwo musiała poczekać nieco dłużej. Przy stanie 4:2 mecz został bowiem przerwany z powodu deszczu. Kilkadziesiąt minut pauzy nie przeszkodziło Polce w wygraniu tego spotkania - Francuzka zdołała wygrać trzy gemy.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie 18-letnia Amerykanka Medison Keys, która na wimbledońskiej trawie wyeliminowała już Heather Watson i Monę Barthel.

Porażka Przysiężnego

Wcześniej z rozgrywkami w Londynie pożegnał się Michał Przysiężny, który gładko, w trzech setach przegrał w drugiej rundzie z Kevinem Anderssonem z RPA.

Lepiej poradzili sobie dziś nasi debliści - rozstawieni z numerem 15. Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali Szweda Johana Brunstroema i Ravena Klaasena z RPA 6:3, 6:4, 7:5, a Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk byli lepsi od pary Yen-Hsun Lu (Tajwan) i Ricardas Berankis (Litwa) 6:2, 6:4, 6:1. Oba duety awansowały tym samym do drugiej rundy.