Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju (pula 1,83 mln dol.). Polska tenisistka, która na inaugurację miała wolny los, pokonała w drugiej rundzie Japonkę Misaki Doi 6:2, 6:4. Odpadła rozstawiona z "jedynką" Ukrainka Jelina Switolina.

Polka dość gładko zwyciężyła w pierwszym secie, a w drugim prowadziła już 5:1. Wtedy Japonka wygrała trzy gemy z rzędu, ale przy stanie 5:4 i swoim serwisie 19-letnia Świątek nie dała już żadnych szans starszej o dziesięć lat rywalce.

Rozstawiona w turnieju z numerem ósmym Polka, triumfatorka wielkoszlemowego French Open 2020, zajmuje w światowym rankingu 15. miejsce, najwyższe w karierze. Misaki Doi plasuje się na 77. pozycji. To była ich pierwsza konfrontacja.

Japonka w kwalifikacjach pokonała m.in. Magdalenę Fręch 7:5, 6:3.

Do Azji Iga Świątek udała się po wielkoszlemowym Australian Open. Potem zwyciężyła jeszcze w turnieju w Adelajdzie.

Z imprezy w Dubaju odpadła we wtorek rozstawiona z "jedynką" Jelina Switolina. Ukrainka przegrała z doświadczoną Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 6:2, 4:6, 1:6.

Z kim zmierzy się Polka?

Wiadomo już, że rozstawiona z numerem dziewiątym Garbine Muguruza będzie rywalką Igi Świątek. Hiszpańska tenisistka wygrała w drugiej rundzie z Amerykanką Amandą Anisimovą 6:4, 6:2.

Świątek i Muguruza plasują się na 15. i 16. miejscu w rankingu WTA. Jeszcze nigdy ze sobą nie grały.