Hubert Hurkacz pokonał Włocha Lorenzo Sonego 7:5, 6:3 i awansował do drugiej rundy turnieju na twardych kortach w Auckland (pula nagród 610 tys. USD). Impreza w Nowej Zelandii to ostatni sprawdzian polskiego tenisisty przed wielkoszlemowym Australian Open.

22-letni zawodnik z Wrocławia wygrał wcześniej trzy mecze singlowe w drużynowych zawodach ATP w Sydney, a teraz poradził sobie z nieco niżej notowanym w rankingu ATP zawodnikiem z Turynu.

Hubert Hurkacz nie tracił swoich podań, a jego przeciwnik na korcie miał cztery break pointy. Polak bardzo skutecznie serwował, choć to Włoch miał więcej asów (9-4).

O sukcesie Huberta Hurkacza w pierwszej partii zdecydowało przełamanie w 12., najdłuższym w tej części spotkania gemie. Polak wykorzystał drugą piłkę meczową po godzinie i 48 minutach gry.

Był to drugi pojedynek obu zawodników. W 2018 roku w Budapeszcie lepszy w trzech setach był Sonego, który podobnie jak Polak w poprzednim sezonie wygrał pierwszy w karierze turniej ATP (na trawie w tureckiej Antalyi).

Kolejnym rywalem Huberta Hurkacza będzie w Auckland zwycięzca potyczki między Amerykaninem Francesem Tiafoe a szwedzkim kwalifikantem Mikaelem Ymerem.

Wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne rozpocznie się 20 stycznia.